
23 Sep Обучение за височинно-въжени операции
С голям ентусиазъм подкрепям Вашите усилия да поддържате подготовката на академични си състав в такива трудни времена за българската пожарна. Както знаете, характера на човек, организация и нация се показва именно в критични ситуации. Въпреки, че има сериозни затруднения в ефективното отреагиране за въздушно и височинно-въжени операции смятам, че сега България има нужда да направи дързък ход пред обществото ни и света, като въведе иновации, които ще подобрят сигурността на летателни екипаж с най-авангардни методологии на обучение и възползваме от предимствата, които имаме с руски специализирани служби за тактически и пожарогасителни мисии. Те могат да се използват и за спасителни въжени операции с уникалните си предимства, които нямат аналог. С иновации, полезни за животоспасяване ние ще влезем в новото столетие на българската авиация.
Тази инициатива съм я обсъждал от много години с екипажи в България и по света, тествали сме вариации за окачване с анкерни точки от външната страна на бойни хеликоптери и съм готов да направя изпитателните тестове във въздуха с най-модерната техника, методология и екипировка.
Важен компонент ще бъде и 360 градусовото заснемане на първото спускане, което ще се използва за най- новаторските методи за обучение VR (виртуална обстановка), Edutaiment и Trailblazing. Така ще напишем нова страница в историята на световната авиация.
Тази година ще започна преподаването на Програма за Въздушно-височинно въжени операции, в която ще се изучават и специални тренировки, с които сме изписали във въздуха над България иновация, която ще допринесе и за позитивния имидж на нацията ни.
В момента се строи жилищно-спасителен комплек за доброволци спасители. Резиденцията #BuxtonHeights ще се намира в подножието на национален парк Витоша, на север от Околовръстния път на София и близо до излаза на три от основните пътни артерии на столицата — бул. България, бул. Ал. Пушкин и бул. Братя Бъкстон.
На 12 април, в Деня на космонавтиката, осъществихме Работна среща с международни служби, чийто служители могат да участваткато доброволци в сдружение с нестопанска цел в обществена полза “Специализиран отряд за спасяване” и да се обучават в екстремни ситуации на екстремни височини.
Затова подготвяме специална презентация за 16 октомври, Деня на българската авиация.
No Comments